top of page
Ekran Resmi 2023-10-12 02.35.32.jpg

Sandalyede Yoga

istockphoto-1294273912-612x612.jpg

Sandalyede Yoga

Sandalyede Yoga, sandalye yardımı ile duruşların yapıldığı yumuşak bir uygulamadır. Yogaya yeni başlayanlar, fiziksel rahatsızlığı olan, yere rahatça oturamayan ve nazik bir uygulamaya odaklanmak isteyen herkes için uygun bir yoga şeklidir. Nefes ve meditasyon teknikleri ile birlikte bütünsel gerçekleştirilir.

 

Eklemler üzerinde etkisi düşüktür ancak esnekliği artırır.  Konsantrasyonu ve gücü arttırır, genel duygu durumunu iyileştirir, enerji ve motivasyonun artmasını sağlar, stres ve kaygıdan uzaklaştırır.

 

Duruş bozukluklarının, özellikle sırttaki ve boyundaki gerginliklerin, kronik ağrıların giderilmesine, dolaşımı rahatlatmaya katkıda bulunur. Sandalyede yogada bir numaralı öncelik, kişiyi güvende ve rahat tutmaktır. 

 

Bu seans için katılımcının kendisini rahat ve dengeli hissedeceğiniz sağlam bir sandalyeye ihtiyaç vardır. Tekerlekli ofis sandalyeleri uygun değildir. Ayaktaki hareketlerde, sandalyenin kaymaması için altına bir yoga matı konulmasında fayda vardır. Omuzlarınız kalçalarınızın üzerinde olacak şekilde dik oturmasına izin veren kolçaksız bir sandalye seçilebilir. Katılımcı sandalyede oturduğunda eğer ayağı yere değmiyorsa bir blok ya da kalın bir kitap kullanılabilir.

 

Tüm seviyeler için uygundur.

Adsız tasarım (73).png
mat (6).png

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Bize Ulaşın

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

Bize Ulaşın!

bottom of page