top of page
2 (8).jpg

SSS

Gelirken ne getirmeliyim?

Seanslarımızda kullandığımız mat, pike ve havlular %100 doğal malzemelerden üretilmiştir. Hem kaydırmaz yüzeye hem de ideal sertliğe sahip olan ​çevre dostu ​matlar sağlıklı bir Yoga çalışması için idealdir; sülfat içermez. Aynı zamanda pike ve havlular da tamamen organiktir. ​Yani, gelirken kendin dışında getirmen gereken hiçbir şey yok!​ :)​ Evdeki bireysel çalışmalarında kullanmak için bu malzemelerden edinmek istersen bizimle iletişime geçebilirsin.

Gelirken ne giymeliyim?

Kendini rahat hissettiğin bir eşofmanla gelebilirsin. Duruşlarda rahat olman, kıyafetinin seni sıkıp rahatsız etmemesi yeterli. Ayakkabı kullanmıyoruz. Yalın ayak veya çorapla katılabilirsin. Sentetik yerine pamuklu kıyafetleri daha çok tavsiye ediyoruz. Bu arada her rengin bir titreşimi var, bu sebeple canlı ve açık renklerin her zaman psikolojik olarak sana daha iyi geldiğini hatırlatırız.

Haftada kaç gün gelmem gerekiyor?

Bunun için net bir kural yok. Yoga, öyle bir şey ki, hayatına ne kadar çok yerleştirirsen, ne kadar sık uygularsan, o kadar hızlı ve o kadar çok faydasını görürsün. Bu sebeple en az haftada bir olmak koşuluyla, gelebildiğin kadar sık gelmeni tavsiye ediyoruz. Önerimiz ise başlangıçta haftada iki gün Yoga yapman. Uygulamaya başlayınca, daha sık gelme isteğinin doğacağına eminiz.

Gelirken aç mı tok mu olmalıyım?

Yoga derslerine gelirken ne aç ne de tok olmalısın. Gelmeden 2 saat öncesinde yemek yemiş olmak idealdir. Miden çok dolu olursa, bükülerek yapılan duruşlarda ve nefes tekniklerinde zorlanabilirsin. Miden kazınacak kadar aç olursan da derste odaklanman zorlaşabilir. Bu sebeple ne aç ne de tok diyoruz:)

Mevcut programda başlangıç programı olan derslerden herhangi birine katılabiliyor muyuz

Programda gördüğün kendi seviyene uygun olan dilediğin bir seansa katılabilirsin. Herhangi bir özel grup veya eğitmen kısıtlaması yok. Sana en çok uyan saate gore dilediğin seansa katılman mümkün!

Özel ders alabilir miyim?

Özel ders alman mümkün. Birebir çalışmak istersen veya özel bir durum/rahatsızlık var ise özel ders alabilirsin. Detaylarıyla ilgili bizimle iletişime geçebilirsin.

Programa eklenecek veya yeni açılacak dersler var mı?

Programımız sürekli olarak güncellenmektedir. Oluşan taleplere göre yeni dersler açılmaktadır. Bir Yoga House prensibi olarak Yoga yapmak isteyen herkese bir şekilde uygun seçenek sunuyoruz. Yeni açılacak dersler hakkında bilgi almak için veya ders talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsin.

Bağdaş kuramıyorum, ben yoga yapabilir miyim?

Hiç önemli değil! Özellikle iş yaşamında masabaşı çalışanlarda çok sık karşılaştığımız bir durum. 90 dakikalık seanslarımızın sadece 15 dakikalık bir bölümünde bağdaş kuruyoruz. Bu bölümde de bağdaş kuramayanlar için eğitmenimiz alternatif duruş gösteriyor. Dolayısıyla, bağdaş kuramamak kesinlikle Yoga yapman için bir engel değil! Aksine, bölgeyi esnettikçe en fazla birkaç ay içerisinde ne kadar rahat bağdaş kurabildiğin inanamayacaksın!.

Erkekler yoga yapar mı?

Tabii ki! Dünyadaki önemli Yoga hocalarının birçoğu erkektir.

bottom of page