Uzmanlık Programı – Yoga’da Derinleşme Yolu

ULUSLARARASI YOGA ALLIANCE ONAYLI
UZMANLIK PROGRAMI
YOGA’DA DERİNLEŞME YOLU

Yoga’yı bir yaşam biçimi haline getirebilmek için daha geniş kapsamda
kendini geliştirmek isteyenlere yöneliktir. Programın amacı, ömür boyu sürecek
bu yolculukta doğru temelleri oluşturmak, farkındalıkla ve daha emin adımlarla
ilerleyebilmeye yardımcı olmaktır.

130 saat teorik, 70 saat pratik çalışmayı kapsayan Yoga’da Derinleşme Programı, mentörlük ve gözlem çalışmalarını da kapsamaktadır. Program sonunda başarılı olanlara uluslararası geçerliliği olan Yoga Alliance RYT 200 belgesi verilecektir.

Program kayıtları ön görüşmeyle yapılmaktadır. Program adayının ne kadar süredir yoga yaptığı, derinleşme arzusunun seviyesi vb. kriterlerle belirlenecek katılımcılarla her ay ortalama bir hafta sonu buluşularak Derinleşme Yoga İnzivası yapılarak çalışmalar tamamlanacaktır. İlk buluşma Ekim ayında gerçekleşecek ve ardından tüm grupla yapılacak toplantıda etkinlik takvimi netleştirilecektir.

Temel Yoga Tanımlamaları // Yoga Tarihçesi ve Ekolleri // Asanaların Temelleri, Detayları // Gevşeme Teknikleri // Meditasyon Teknikleri // Biyoenerji Teknikleri ve Akımları // Bandha ve Mudralar // Anatomi ve Fizyoloji // Düşünce Gücü ve Fiziksel Beden İlişkisi İleri Seviye Asana Çalışmaları // Örnek Seans Uygulamaları // Yoga’nın Temel İlkeleri ve Basamakları // Yoga Felsefesi, Sutralar, Vedalar // Pranayama Temelleri, Detayları // Konsantrasyon Teknikleri // Çakralar ve Enerji Kanalları // Yoga ve Beslenme // Mantra, Mandala ve Yantralar // Anatomik ve Fizyolojik Açıdan Asanaların İncelenmesi // Yoga Eğitiminde İlkeler // Seans ve Akış Hazırlama Asana Sıralamaları // Sessizlik ve İnziva Çalışmaları

ÖNEMLİ NOTLAR: Derslerde devamsızlık limiti derslerin %20’sidir. İnzivaya katılım zorunludur. Program ücretine inziva için konaklama ve ulaşım bedelleri dahil değildir.

Katılımcılar, YogaHouse’da yapılacak Derinleşme Program anlatımları (İnziva haricindeki kısım) tamamlanana kadar YogaHouse aylık üyeliklerinden % 20 indirimli olarak faydalanacaktır.

Telefon: 0312 241 99 77
Program Katılım Ücreti: 6900 TL + KDV
WORLD kredi kartlarına 9 aya kadar taksit imkânı.