Hakkımızda

Hakkımızda

YogaHouse ekibi olarak sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz!
Kendi hayatımızda gördüğümüz değişimlerle başlayan hikayelerimiz bizi bugünlere getirdi.
Yoga’nın herkes için olduğunu düşünüyoruz. Her yaş ve her durum için müthiş faydaları olduğu artık tüm dünyada bilinmektedir.
Yoga’yı gerçekten hissedebilmek için uygulama gerekmektedir. Kişisel deneyim olduğu takdirde gelişim başlamaktadır.
Stüdyomuzda sizin ev huzurunu tadabilmenizi istedik. Çünkü, Yoga sadece bir kurs değildir, bir paylaşımdır. Dersten erken gelip kütüphanemizdeki kişisel gelişim kitaplarını okuyabilir veya bahçede sizin için hazırlayacağımız yeşil çayınızı içerek derse hazırlanabilirsiniz.

Antrenörlerimiz
Özlem Alataş

Özlem Alataş

Antrenör

Özlem Alataş

Özlem Alataş

Antrenör

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Uzun yıllar bilişim sektöründe ortağı olduğum firmada yönetici olarak çalıştım. Yoğun iş temposunun yanı sıra uzun yıllar boyunca Yoga felsefesi ile ilgili araştırmalar yaptım. Bir çok farklı hocadan dersler aldım. Reiki ve Reconnection Healing konularında bir çok eğitim programına katıldım. Sonrasında Sufizm ve Yoga konusundaki çalışmalarımı derinleştirmeye karar verdim ve Hindistan a gittim. Hindistan da bir çok farklı aşramda meditasyon çalışmalarına katıldım. Türkiye ye döndükten sonra Yoga yı sonradan eklenmiş olan tüm dini unsurlardan ayırarak saf hali ile insanlara aktarmayı amaç edindim. Bu amaç doğrultusunda çok yoğun bir şekilde çalışmaya başladım. Yoga eğitmenliğinin yanı sıra Türkiye deki ilk Yoga dergisinin yayın yönetmenliğini yaptım. Doğan Burda Dergi grubu ile birlikte çıkartılan bu dergi ile Türkiye genelinde on binlerce kişiye Yoga hakkında bilgiler ulaştı. Çok sayıda televizyon ve radyo programına Yoga hakkında tanıtım yapmak amacı ile katıldım. Emniyet Genel Müdürlüğü, Spor Bakanlığı, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi gibi bir çok kurum ve kuruluşta seminer verip, eğitim programları düzenledim. Türkiye de ve dünya da yoga nın yaygınlaşması amacı ile bir çok dernek, vakıf ve federasyonda kurucu üye ve yönetim kurulu üyesi olarak yer aldım. Gençlik ve Spor Bakanlığı Herkes için Spor Federasyonu’ndan Yoga Antrenörü belgesini aldım. Halen Herkes için Spor Federasyonu’nda Yoga Teknik Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktayım.

Boran Alataş

Boran Alataş

Antrenör

Boran Alataş

Boran Alataş

Antrenör

1978 yılında doğdum. Makine Mühendisliği’nden mezunum. ODTÜ'de yüksek lisansımı tamamladıktan sonra çeşitli firmalarda proje yöneticisi olarak çalıştım. Sonrasında bir mühendislik firması kurdum. Snowboard yapmayı, dağ bisikletine binmeyi severim. Bunun yanı sıra modern dans ile uzun yıllar uğraştım. Birçok eserde sahne alıp koreografiler hazırladım. Dans eğitmeni olarak da dersler verdim. 2009 yılında Yoga ile tanıştım. Çeşitli Yoga merkezlerinde eğitim aldım.. 2014 yılında Spor Bakanlığı “Yoga Antrenörü” belgesini aldım. Halen YogaHouse’da eğitim vermeye devam ediyorum.?

Elif Karaöz

Elif Karaöz

Antrenör

Elif Karaöz

Elif Karaöz

Antrenör

1994 yılında doğdum, TED Ankara Koleji’nde IB Programında okudum. Şu an Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisiyim. İlkokul yıllarımdan bu yana profesyonel olarak bale, modern dans ve piyano ile ilgilendim. İlkokul yıllarımda annem sayesinde spirituel konularla ilgilenmeye başladım.Çok erken yaşta reiki seminerlerine katılıp çeşitli inisiasyonlar aldım.Ardından, Eric Pearl’ün Türkiye’deki Reconnective Healing seminerlerine katıldım. O aralar katılmış olduğum dersler ve seminerler, bana yaşamın koşuşturmacası içerisinde farkına varamadığımız başka boyutlarında olduğunu hissettirdi. Bu dönemde bir çok kitap okudum, farklı farklı kurslara ve seminerlere katıldım.Kişisel gelişimin ve tekamülün yaşamımızın bir parçası olması gerektiğine inandım.Maddesel yaşamdan bir an için dahi olsa soyutlanıp, özümü hissetmenin huzurunu farkettim.Ve en önemlisi, herkesin buna aslında ihtiyacı olduğunu gördüm.Yoga’dan önce öğrendiklerim benim için teorik bilgilerdi.Yoga ile öğrendiğim bu teorik bilgilerin nasıl pratiğe dökülebildiğini öğrendim.Yoga, sadece konuşulan ve ya üzerinde düşünülen öğretilerin çok daha ötesinde birşey. 2005 yılında Yoga ile tanıştım.Çok kısa bir sure içerisinde, kendi bedenimde gördüğüm değişimlere inanamadım.Bedenimde olan müthiş değişimleri kendi kişilik yapımdaki ve hayata bakışımdaki dönüşümler takip etti.Birkaç yıl içerisinde tam anlamıyla yeniden doğduğumu söyleyebilirim.Çocukluğumdaki tatminsizlik, hiperaktivite, aşırı duygusallık gibi durumlardan tam anlamıyla kurtuldum.Öğrendiğim evrensel yasalar, bana hayata nasıl bakmam gerektiğini öğretti.Sadece nefesin sesini dinlediğimde ortaya çıkan huzuru gördüm ve hayatta inanmam gereken en kutsal şeyin ‘sevgi’ olduğunu anladım. Hayatımdaki bu dönüşüm beni sonraki yıllarda bunu başkalarına da anlatma isteğine itti. ‘Bunu herkes bilmeli, herkes görmeli!’ dedim. Ve böyle başladı eğitmenlik macerası… 2010 yılında eğitmenlik yapmaya başladım. Geleceğime baktığımda hayatımda en çok Yoga ile Yoga eğitmenliği ile zaman geçirmek istediğimi görüyorum. Bugüne kadarbunu deneyimlemiş herkesten gördüm ve tekrar emin oldum ki, Yoga gerçekten insanlık için muhteşem bir hazine. İnsanların sağlığını ve mutluluğunu kazanmasına yardımcı olmaktan daha güzel ne olabilir ki?! Bana bu yolda destek olan, başta annem olmak üzere, birşeyler görmemi, öğrenmemi sağlayan tüm hocalarıma en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. Yoga herkesin hayatında bambaşka hikayeler yazıyor.Hayatta birçok şeyde olduğu gibi Yoga’da da öğrenmenin sonu yok.Her gün bambaşka deneyimler, bambaşka maceralar kapınızı çalıyor. Herkese tavsiyem, fazla geç olmadan Yoga’ya gelin ve kendi hayatınızda yaratacağı dönüşümü izlemeye başlayın! Sevgiyle, Elif