ELİF KARAÖZ ile 30+10 Saat Yin Yoga ve Anatomi Uzmanlaşma Programı

OCAK - ŞUBAT 2021

Detaylar açıklamada

YogaHouse

Ücretler açıklamada

  1. MODÜL (30 SAAT): 16-17 OCAK 2021 // 30-31 OCAK 2021 | 10.00 – 17.30
  2. MODÜL (10 SAAT): 21-26 OCAK 2021 | 19.30 – 21.30 // 06 ŞUBAT 2021 10.00 – 16.00

Bu program, hem Yoga uzmanlarına hem de tecrübeli Yoga uygulayıcılarına, Yin Yoga’daki pratik ve teorik temelleri bütünsel olarak aktarmaya yönelik hazırlanmıştır. Hedefimiz, tecrübeli uygulayıcılar için, bilgilerine ve pratiklerine derinlik sağlamak, halihazırda Yoga öğreten kişiler içinse, Yin Yoga uzmanlığı yolunda temel bilgileri sindiririp başkalarına aktarma yolunda rehberlik etmektir. Ezberden uzak, bedensel farklılıklarımızı esas alan, sorgulamaya ve araştırmaya yönelten bir işleyiş içinde, genel anlamda, Paul Grilley’in yaklaşımını esas alacağız. Anatomi kısmındaysa, bedendeki temel bölgeler üzerinden sade, anlaşılır ve kullanışlı bilgiler sunacağız.  Paul Grilley’in yaklaşımı, kemik yapımızdaki farklılıkların bedenimize etkisini araştırarak alışılmış hiza kurallarını tekrar sorgulamamızı sağlayan, geleneksel Yoga uygulamalarına dayanan ve günümüz Yoga uzmanları için dönüştürücü bir sistem.

PROGRAM İÇERİĞİ

Bu uzmanlaşma programı, sadece Yin uygulamalar için değil aynı zamanda Yang uygulamalar için de dönüştürücü nitelikte hazırlandı. Programda Yoga pozlarını temel gruplar halinde analiz ederek, bedendeki etkilerini 14 temel bölüm aracılığıyla inceleyeceğiz.

Yin Yoga’nın etkilerini hissedebilmek için gerekli olan hedef bölge analizini her bir poz için uygulamalı olarak detaylandıracağız.

Değinilecek bazı konuları ise aşağıda bulabilirsiniz :

MODÜL 1

Yin Yoga’nın tarihçesi /// Fonksiyonel Anatomi /// Yoga pozlarının analizi /// Yin Yoga için anatomik gruplandırma /// Fasya – Fiziksel ve zihinsel boyutu /// Bedensel farklılıklarımız ve uygulamamıza etkisi /// Germe ve kompresyon kavramları /// Güvenli Yoga uygulaması için pratik çözümler /// Yin Yoga ve Ayurveda /// Yin Yoga’nın duygusal ve zihinsel boyutu /// Yin Yoga’nın diğer Yoga stilleriyle birlikte  uygulanışı

MODÜL 2

Yin Yoga programı hazırlama /// Fonksiyonel Yoga programı hazırlama /// Yin Yoga – Özel ve Grup Dersi için Önemli Noktalar, Dikkat Edilecekler /// Pozları anlatmak /// Pozları katılımcılara göre çeşitlendirmek /// Güvenli uygulama ortamını sağlamak /// Yoga uzmanı nitelikleri /// Asistanlık, 15 Staj Seansı ve Mentörlük

Programa katılabilmek için ne gerekiyor?

Yin Yoga uzmanlığı düşünenler veya Yin Yoga seanslarına katılan ve kendini teorik detaylarla geliştirmek isteyen herkese açıktır. Yin Yoga uzmanlığı için, 200 saatlik temel Yoga derinleşme-uzmanlaşma programını tamamlamış olmak gerekmektedir. Eğer programı henüz tamamlamadıysanız bizimle birebir iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlık programını tamamlamak isteyenler +10 saatlik ek uzmanlaşma programına katılarak, devamında asistanlık/staj programı ile mentorluk çalışmalarına dahil olabilir. Uzmanlık düşünmeyen kişiler ise, program başlamadan önce 10 Yin Yoga seansına katılmış olmalılar ve öncesinde program koordinatörleriyle birebir görüşmeliler.

Programdan sonra seni ne bekliyor?

Eğer uzmanlık düşünüyorsan, düzenli Yin Yoga seanslarına katılıyor olman gerekiyor ve programdan sonra asistanlık imkanı ve 15 staj seansı seni bekliyor olacak. Bu süreci tamamlarken, teorik olarak öğrenmiş olduğun tüm bilgiler pekişecek ve böylece Yin Yoga seanslarını vermek için hazır olacaksın. Eğer uzmanlık düşünmüyorsan, bundan sonra ömür boyu her yerde, Yin Yoga pratiğini uygulayabilmek için gerekli temel bilgileri edinmiş olacaksın. Hem kendi pratiğinde hem de stüdyodaki grup çalışmalarında, artık Yin Yoga senin için eskisinden çok daha farklı olacak.

Katıldıkları modülleri eksiksiz tamamlayanlara katılım belgesi verilecektir, uzmanlaşma belgesi 40 saati ve staj sürecini tamamlayanlara verilecektir.

KATILIM ÜCRETİ

  1. MODÜL – 30 SAAT : 2250 TL+KDV (ERKEN KAYIT – 30 Kasım’a kadar: 2050 TL+KDV)

TÜM PROGRAM – 30+10 SAAT :2750 TL+KDV (ERKEN KAYIT – 30 Kasım’a kadar: 2550 TL+KDV)

Daha önce 1. modülü almış olanlar 2. modül için 800 TL ödeme yaparak katılabilir.

Kayıt esnasında ön ödeme 1200 TL’dir. Kalan tutar program başlama tarihine kadar tamamlanabilir.

Ücrete, program süresince 8 Yin Yoga seansı dahildir.

Katılmak istiyorum