AYURVEDA VE İBNİ SİNA TIBBI

20-21 Ocak 2018

17- 18 Şubat 2018

YogaHouse

0312 241 99 77

AYURVEDA VE İBNİ SİNA TIBBI

Dr. Ecz. Müge Kasım & Dr. Mehmet Kasım

Kadim Doğu Bilgeliği

Ayurveda, kökü Vedalara dayanan, en az 5 bin senelik kadim bir bilgeliktir. Ayurveda, “Yaşam Bilgisi” demektir ve insan yaşamının her yönüne hitap eder. Seminerimizde, değineceğimiz İbni Sina tıbbı ise hastaları tedavi etmede hastalığın nedenine göre hastanın daha önceki yeme içme alışkanlıklarını öğrenip yararlı olmayacak yiyeceklerden uzak durmayı, onunla beraber mizaca (bedenin enerjisine) uygun tedavi türündeki yiyecek ve içecekleri önererek hastayı sağlığına kavuşturmaya yardımcı olmayı ve vücuda gerekli olan besinler ile kişiyi besleyip sağlığını uzun süre garanti altına almayı amaçlar.
Ayurveda ve İbni Sina tıbbı, diğer Doğu bilgelikleri gibi uçsuz bucaksız bir okyanustur. Günümüzde kullanılan bitkisel ilaçlar ve gıda takviyeleri; taze, doğal, yan tesiri çok az ve maliyeti düşük olup hastalıkların kökünden tedavisine destek olma özelliği ile tüm dünyada yeniden tanıtılmaktadır.

Seminerin İçeriği:

Temel Felsefe ve Kavramlar, Elementler, Nitelikler, Mizaçlar, Sindirim, Doku ve Kanallar ile yaşamımızı nasıl düzenlememiz gerektiği, beslenme kuralları, arınma (pançakarma) olarak kadim İbni Sina tıbbı içinde mizaçlar,
elementler ve bunların nefesleri de öğretilecektir.

Seminerin amacı, bireylerin kolay bir şekilde kendini iyileştirme bilgisi kazanması ve beden-akıl-ruh dengelerinin korunarak hastalıkların önlenmesine yardımcı olunmasıdır.

Kimler katılabilir?

Bu bilgeliğe merak duyan ve kendi yaşamında deneyimlemek isteyen herkese açıktır.

Ücret:

Toplam 2 hafta sonu 24 saatlik seminer ücreti, 750 TL + KDV

YOGA İLE UÇMAK ARTIK DAHA KOLAY

read next