Affetmek

Affettiğinizde büyük bir yükten kurtulursunuz, hafiflersiniz ve mutlu olursunuz.

Bir insanı affedebilmek için sevgiye ihtiyaç vardır. Gerçek sevgi affedicidir. Bencillikle dolu bir sevgi gerçek değildir ve affedici olamaz. Sevgi çoğaldıkça, evrenselleşip bencillikten arındıkça, kendiliğinden affedici hale gelir.

Eğer bir kişiyi affedemiyorsanız bu durum ego ile ilgilidir. Gurur ve bencillik affetmeyi engeller. İlişki içerisinde bireylerin karşı taraftan beklentilerinin karşılanmaması durumunda, sevgi nefrete dönüşür. Nefrete dönüşebilen bir sevginin zaten gerçek bir sevgi olmasından söz edilemez.

Öfke ve nefret dolu olmak affetmeyi engelleyen etkenlerdendir. Öfke, spiritüel gelişimi, sevgi gücünü engeller. Öfke dolu bir kişi özgürce düşünemez haldedir. Tüm duygu ve düşünceleri öfke hissi tarafından ele geçirilmiş durumdadır. Bu şekilde de doğru kararlar veremez.

Affetmemek yok edici bir duygudur. İnsan bünyesinde hasara neden olur. Affetmediğiniz her durumda, kendinize zarar verirsiniz. Affettiğiniz her durumda ise, bir yükten özgürleşirsiniz. Affettikçe, biriktirdiğiniz tüm yokedici duygulardan ve olumsuz karma tepkilerinden kurtulursunuz. İntikam peşinde koşan ve affedemeyen bir insanın spritüel yolda ilerlemesi mümkün değildir.

Affetmek için kendinizi zorlamamalısınız. Düzenli Yoga uygulamalarının sonucunda, yaşanan durumlara bakış açınız pozitif yönde değişecektir. Ve ardından affetme duygusu kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Sevgi enerjisi aktifleşip çoğalınca, kişi bencillik ve egodan arındıkça tüm değişim kendiliğinden gerçekleşecektir. Deneyin ve değişimi görün.


Kategoriler: blog

Post Your Thoughts